داستان سنگسار؛ بازداشت خشونت آمیز نویسنده

0خبرگزاری هرانا – ساعتی قبل گلرخ ابراهیمی ایرایی همسر آرش صادقی، توسط ماموران امنیتی و با «شکستن درب منزل» جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گلرخ ابراهیمی ایرایی جهت اجرای شش سال حکم حبس بدون دریافت احضاریه کتبی و با شکستن درب منزل توسط ماموران به زندان اوین منتقل شد.

چندی پیش ماموران هنگام بازداشت نوید کامران دیگر فعال مدنی در محل کارش، از موبایل شخصی او به خانم ایرایی زنگ زده و با اعلام این‌که حکم جلب وی را نیز دارند، به او گفته بودند در صورت عدم مراجعه نسبت به بازداشت او نیز اقدام خواهد شد.

سازمان عفو بین الملل پیش تر دربیانیه‌ای تاکید کرد: “مقامات ایران بایستی فورا محکومیت حبس گلرخ ابراهیمی ایرایی را لغو کنند. وی که نویسنده و فعال حقوق بشر است، مقرر شده محکومیت حبس ۶ سال زندان با اتهام «توهین به مقدسات» از طریق نوشتن داستان منتشر نشده‌ای در مورد اجرای حکم «مخوف» سنگسار، را آغاز کند.”

تجارت عالیجناب «ضراب» از داخل زندان!

0

آفتاب‌‌ نیوز: رسانه‌های ترکیه از تداوم فعالیت اقتصادی و مدیریت شرکت‌های «رضا ضراب» تاجر ایرانی‌تبار شهروند ترکیه در طول مدت زندانی بودن او در امریکا خبر داده‌اند.

سایت خبری «تی ۲۴» گزارش داده که ضراب در طول هفت ماه گذشته از داخل زندان به مدیریت شرکت‌های خود در استانبول ادامه داده است. این سایت می‌نویسد: «چیغدم توکر» روزنامه‌نگار روزنامه «جمهوریت» در گزارشی خبر داده که شرکت هلدینگ رویال که در متعلق ضراب است و هم‌چنین سایر شرکت‌های او که در حوزه موبایل و ارتباطات و هم‌چنین در بخش خدمات مبلمان وابسته به ضراب هستند از سوی او از درون زندان مدیریت می‌شوند.

او در بخشی از مقاله خود می‌نویسد: «رضا ضراب ایرانی‌تبار در امریکا در زندان به سر می‌برد. او متهم به نقض مقررات تحریمی امریکا علیه ایران و تجارت غیر قانونی طلا با آن کشور است‌. او همچنین به تقلب مالیاتی و پولشویی نیز متهم شده است. نام او در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۶ تیتر اخبار بود.

زمانی که پرزیدنت اردوغان با جو بایدن معاون رییس‌جمهوری امریکا درباره آن صحبت کرده بود و پرسیده بود که بازداشت ضراب طبق چه قانونی صورت گرفته است، او گفته بود که قانون اجازه و حق مبادله ارز و پول را می‌دهد چرا قانون باید کسی که این کار را انجام داده است تحت پیگرد قرار دهد. این دیدار در حاشیه نشست سازمان ملل متحد در نیویورک انجام شده بود.

همان‌گونه که آقای اردوغان می‌گوید ضراب اکنون نیز از حق فعالیت اقتصادی برخوردار است‌! او اکنون از داخل زندان در حال مدیریت شرکت خود در استانبول می‌باشد. این نشان می‌دهد که قوانین ما مانع از مدیریت شرکت یک فرد از درون زندان نیستند.

البته توجیه برای این موضوع این خواهد بود که هنوز اتهامات او ثابت نشده است؛ بلکه او در زندان به سر می‌برد و منتظر حکم نهایی دادگاه خواهد بود. اسنادی وجود دارند که نشان می‌دهند ضراب به واسطه وکلایش قراردادها را امضا کرده است و نام او پایین امضاها دیده می‌شود.

جمهوریت گزارش داده است که ارزش سهام شرکت‌های ضراب در طول ماه‌های گذشته به میزان ۴۰ میلیون لیر رسیده است. این روزنامه می‌نویسد: «دو شرکت وابسته به او در مرکز جدیدی در کاراکوی استانبول هستند و چهار شرکت ثبت‌شده دیگر نیز مشغول فعالیت می‌باشند.»

تخلیه اردوگاه پناهجویان کاله در شمال فرانسه

0رادیو فرانسه: تخلیه اردوگاه “کاله” در شمال فرانسه از صبح امروز آغاز و نخستین اتوبوس حامل پناهجویان در نخستین ساعات روز تحت نظر پلیس از این اردوگاه خارج شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نوشته که پناهجویان ساکن کاله (موسوم به جنگل کاله) از سحرگاه دوشنبه آماده بودند تا از طریق اتوبوس و ماشین‌های مختلف به مناطق سکونت جدید فرستاده شوند.

قرار است ساکنان کاله در ۴۵۱ مرکز پذیرش پناهجویان در کل فرانسه اقامت داده شوند. به طور کلی حدود ۶ تا ۸ هزار مهاجر باید طی یک هفته به خارج از کاله فرستاده شوند.

اردوگاه کاله در نزدیکی دریای مانش، میان فرانسه و بریتانیاست و اکثر ساکنان آن پناهجویانی هستند که به امید رسیدن به بریتانیا از کشورهای‌شان مهاجرت کرده‌اند.

“دیدیه لِشی”، مسئول دفتر امور پناهجویان در فرانسه گفته که اگر روز دوشنبه “حدود ۲تا 2 هزار و پانصد نفر” را از اردوگاه کاله به اقامتگاه‌های جدید منتقل کنند، بسیار خوب است.

اواخر سپتامبر گذشته دولت فرانسه اعلام کرد که تخلیه اردوگاه کاله یک عملیات “انسانی” محسوب می‌شود.

صبح دوشنبه امانوئل کوس، وزیر شهرسازی فرانسه با انتقاد از عدم تمایل بریتانیا برای پذیرش تعداد بیشتری از پناهجویان زیر هجده سال تنها تاکید کرد که “صدها” نفر از این افراد باید “هرچه سریعتر” در آن سوی دریای مانش پذیرفته شوند.

وی همچنین از وجود مشکلات برای پذیرش کودکانی که خانواده‌های‌شان وارد بریتانیا شده‌اند، اظهار نارضایتی کرد.

به گفته پیر هانری، رئیس سازمان “فرانسه، سرزمین پناهندگی” هفته گذشته حدود ۲۰۰ کودک زیر هجده سال به خانواده‌های‌شان در بریتانیا پیوسته‌اند.
برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه مذاکره با بریتانیا درباره پذیرش افراد زیر هجده ساله در کاله را “ّفوق‌العاده دشوار” عنوان کرد.

وی همچنین اعلام کرده که افراد زیر هجده سالی که نمی‌خواهند به بریتانیا بروند، در “مراکز پذیرش ویژه” جای داده خواهند شد تا از کمک‌های اجتماعی مخصوص به خود بهره‌مند شوند.

وزیر کشور فرانسه صبح دوشنبه و اندکی پس از آغاز عملیات تخلیه اردوگاه کاله اعلام کرد که این کار در “آرامش” و “با مهارت” در حال انجام است.

سقوط هواپیمای حامل مقامات اروپا؛ پنج کشته

0منابع فرودگاهی از سقوط هواپیمای کوچکِ حامل مقامات مرزی اتحادیۀ اروپا در خاک جمهوری مالت در جنوب اروپا خبر داده‎اند.

خبرگزاری رویترز دوشنبه از سقوط این هواپیما در مجمع‎الجزایر مالت در مرکز دریای مدیترانه گزارش داد.

براساس این گزارش، این حادثه صبح دوشنبه به وقت محلی، هنگامی رخ داد که این هواپیما برای عزیمت به سوی مصراته در لیبی به هوا برخاسته بود.

در پی این سقوط، پنج تن از مسافران کشته شدند و امدادگران در حال جستجو برای یافتن بازماندگانِ احتمالی هستند.

در گزارش روزنامۀ تایمزِ مالت، هواپیمای سقوط‎کرده در کشور لوکزامبورگ به اجارۀ مقامات فرونتکس – نهادی که کنترل و نظارت مرزهای اروپا را بر عهده دارد- درآمده بود.

هنوز گزارش دقیقی از ملیتِ قربانیان این حادثه منتشر نشده‌ است. یک منبع اروپايی پیش تر گفته بود که همه آنها فرانسوی هستند.

سپاه؛ اتهام ضد انقلاب به جناح میانه حکومت

0محمدحسین صفارهرندی٬ مشاور فرهنگی فرمانده سپاه گفته برخی مسئولان معتقدند «انقلابی‌گری با اداره نظام قابل جمع نیست» و آنها در حال حاضر «در جمع معارضین انقلاب قرار» گرفته‌اند.

به گزارش دیگربان، صفار هرندی نامی از اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی نبرده٬ اما گفته آن‌ها «در برخی از سمت‌های کشور منصوب شده و در اداره کشور مسئولیت دارند» و در گذشته از پایه‌گذاران «جامعه دینی» بوده‌اند.

وی افزوده که روح‌الله خمینی معتقد بود «به این افراد نباید مسئولیت اداره کشور داد» و «امروز افرادی در اداره کشور قرار دارند که فکر و حرف آن‌ها‌‌ همان فکر و حرف نهضت آزادی است.»

مشاور فرهنگی فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود به محمد خاتمی تاخته و گفته «در دولت اصلاحات شعارهایی از جمله گفت‌وگوی تمدن‌ها مطرح شد و در برخی موارد زیاده‌روی‌هایی نیز انجام می‌شد.»

به گفته وی «حاصل این تجربه این بود که در‌‌ همان دوره‌ای که ما پیشنهاد گفت‌وگوی تمدن‌ها‌ را داده بودیم ما را به عنوان محور شرارت معرفی کردند.»

صفار هرندی در انتقاد از برخی اظهارات حسن روحانی هم گفته «برخی می‌گویند که برجام سایه جنگ را از ایران دور کرده است که باید گفت سایه جنگ را اقتدار کشور دور کرده است.»

حکم تازه؛ بیچاره آفتابه دزد و امان از شتر دزد

0به گزارش روزنامه اعتماد، دادستان تهران برای یک سارق درخواست قطع ید كرد. او مردی ٣٢ ساله است كه پیش از این سابقه كیفری نداشت اما طی یكسال با همدستی ٥ مجرم دیگر برای سرقت وارد خانه ها می‌شد.

در جايی که از حاکمانش عصا از کور می دزدند و دزدان دکل نفتی آزادند بیش از این هم نباید انتطار داشت

حکم اعدام برای قهرمان سابق کشتی و مدال‌آور

0با حکم دادگاه کیفری؛ قهرمان سابق کشتی به قصاص محکوم شد

خبرگزاری هرانا ـ مدال‌آور آسیا در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، قهرمان سابق کشتی و مدال‌آور آسیا که در جریان یک درگیری بچه محل خود را با چاقو از پا درآورده بود، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد.

حکم اعدام برای قهرمان سابق کشتی و مدال‌آور آسیا

0با حکم دادگاه کیفری؛ قهرمان سابق کشتی به قصاص محکوم شد

خبرگزاری هرانا ـ مدال‌آور آسیا در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، قهرمان سابق کشتی و مدال‌آور آسیا که در جریان یک درگیری بچه محل خود را با چاقو از پا درآورده بود، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل محاکمه و به قصاص محکوم شد.

فیلم؛ آشنايی با معلم اصلی بچه بازهای حکومت خامنه ای

0کلاس درس بچه بازی آخوند هرزه حکومتی محسن قرائتی:..پسر بچه هاى خوشگلی كه الله در اختیار بهشتيان قرار می دهد

فیلم؛ با استاد قاری بچه باز قرآنی رهبر آشنا شوید

0آخوند هرزه حکومتی قرائتی: پسر بچه هاى خوشگلی كه الله به بهشتيان ميدهد