تهدید واقعی در داخل، صدور بحران به خارج

0تجمع بازنشستگان فرهنگی در اعتراض به وضعیت بد معیشتی
برای دومین روز متوالی اپراتورهای پست های فشار قوی برق مقابل سازمان مدیریت تجمع کردند
کارگران: از وعده‌های شفاهی خسته‌ ایم

زینت میرهاشمی

تهدید واقعی در داخل، صدور بحران به خارج

در حالی که در سخن پراکنیهای ولی فقیه به طور مداوم «دشمن خارجی» و «تهدید خارجی» برحسته می شود، وزیر کشور رژیم به «تهدید داخلی» تاکید کرده است.

رحمانی فاضلی وزیر کشور دولت روحانی تهدید واقعی را نارضایتی برآمده از آسیبهای اجتماعی برآورد کرد. وی بیکاری و وضعیت اقتصادی را یکی از مشکلات مردم دانسته و گفت:«از نظر امنیتی نگران تهدیدهای خارجی نیستیم. تهدید واقعی برای ما در داخل و در حوزه آُسیبهای اجتماعی است.» (خبرگزاری حکومتی مهر، سه شنبه 6 مهر)

این کارگزار رژیم، آمارهای بیکاری، اعتیاد، حاشیه نشینی و فقر را پایه تهدید آینده می شمارد. آمارهای ارائه شده از طرف وی مبنی بر بیکاری 60 در صد در برخی شهرها، وجود 11 میلیون حاشیه نشین که در حدود 77 هزار هکتار شامل 2 هراز و 800 محله ساکن هستند، 10 تا 12 هزار معتاد متجاهر، وجود حدود 40 تا 50 درصد افراد کمک بگیر در برخی از استانهای کشور و …. بر تهدید واقعی، شورشهای اجتماعی صحه می گذارد. همان کلمه رمز گذاری شده فتنه که برای ولایت فقیه و ذوب شدگانش تبدیل به کابوس شده است.

دیروز سه شنبه 6 مهر، بازنشستگان فرهنگی در استانهای تهران، خراسان شمالی، یزد، البرز، اصفهان، همدان، کرمانشاه، مشهد، تبریز، شیراز، ایلام، گیلان، گلستان، کرمان و…..در گردهمآییهای خود، بر خواسته های خود تاکید کردند. این رویداد نشان می دهد که برای رژیم ولایت فقیه تهدید واقعی مردم و انباشت نارضایتیها است و صدور بحران به خارج از مرزها و دامن زدن به جنگ و تنش در منطقه برای فرار از «تهدید داخلی» مبنای سیاست ولایت فقیه برای خفظ امنیت نظام است.

پاسدار حسین سلامی در روز دوشنبه 29 شهریور گفت: «اگر ما در خارج از مرزها نجتگیم باید در داخل مرزها بجنگیم، هیچ راه دیگری وجود ندارد…. چون دشمنان ما رو رها نمی کنند یا باید در خارج با اونها بجنگیم یا باید در داخل، حالا ببینید عقل کدام رو میگه؟»

علت اشاره مکرر به موضوع ایران در مناظره

0جریان مناظره طوری بود که انگار دو نامزد در خصوص بیان مواضع تندتر نسبت به ایران در حال مسابقه بودند

یک کارشناس مسائل آمریکا درباره مناظره اخیر کلینتون و ترامپ گفت، موضوع جالب در این مناظره این بود که مواضع هر دو کاندیدای جمهوری‌خواه و دموکرات نسبت به ایران بسیار تند بود.

به گزارش ایسنا، سیدحامد موسوی در پاسخ به این پرسش که علت اشاره مکرر به موضوع ایران (حدود ۱۷ یا ۱۸ بار) در جریان این مناظره چیست، اظهار کرد: بحث اصلی بر سر برجام است. در واقع، دولت اوباما توافق هسته‌ای با ایران را به عنوان یکی از مهم‌ترین موفقیت‌هایش در حوزه سیاست خارجی می‌داند. به طور طبیعی، کلینتون چون در دوره اول ریاست‌جمهوری اوباما وزیر خارجه بوده و حتی در مناظره گفت که مقدمات برجام را خود چیده‌ است، در این توافق نقش داشته‌ است.

این استاد دانشگاه با اشاره به این که دموکرات‌ها مسأله برجام را یکی از موفقیت‌هایشان معرفی می‌کنند، افزود: از سوی دیگر، ترامپ و جمهوری‌خواهان این مسأله را شکستی بزرگ قلمداد می‌کنند. موضوع جالب در این مناظره این بود که مواضع هر دو کاندید نسبت به ایران بسیار تند بود و حتی نسبت به سابق مواضع تندتری نسبت به ایران دیده شد.

وی تصریح کرد، جریان مناظره طوری بود که انگار دو نامزد در خصوص بیان مواضع تندتر نسبت به ایران در حال مسابقه بودند. برای مثال، کلینتون گفت که سخت‌ترین تحریم‌ها روی ایران را او اعمال کرده و اظهار کرد که به تمام تحریم‌های ایران در دوران فعالیت در سنا رأی مثبت داده است. از سوی دیگر، ترامپ مدعی شد که دولت اوباما در مواجهه با مسائلی همچون قایق‌ها و ناوچه‌های آمریکایی در خلیج فارس سست برخورد کرده‌ است.

در صورت پیروزی هر کدام از این کاندیداها، بدعهدی آمریکا نسبت به تعهدات برجام بیشتر خواهد شد.

این عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان این که هیچ‌ کدام از کاندیداها مواضع خوبی نسبت به ایران نداشتند، پیش‌بینی کرد که در صورت پیروزی هر کدام از این کاندیداها، موضوع بدعهدی آمریکا نسبت به تعهدات برجام بیشتر خواهد شد اما این که پیروزی کدام یک از آنان بیشتر به این مسأله دامن می‌زند، قابل بحث است. من فکر می‌کنم که مواضع کلینتون در این خصوص بدتر از مواضع ترامپ است.

رقابت بین دو نامزد لب به لب است

موسوی در خصوص این امر که رسانه‌های نزدیک به کلینتون وی را برنده مناظره و رسانه‌های نزدیک به طرف دیگر، ترامپ را برنده می‌دانند، گفت: طی ۱۰ روز گذشته و پیش از برگزاری این مناظره ۹ نظرسنجی انجام شد و به طور متوسط کلینتون ۲.۵ درصد از رقیب جمهوری‌خواهش جلوتر اعلام شده اما این میزان (۲.۵ درصد) ممکن است خطای نظرسنجی باشد و ارزیابی من این است که رقابت بین دو نامزد لب به لب است.

‎هفت زندانی بلوچ در زندان میناب اعدام شدند

0

صبح امروز هفت زندانی محکوم به اعدام در زندان میناب به دار آویخته شدند.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر کردستان، صبح روز یکشنبه ۴ مهرماه هفت زندانی محکوم به اعدام با اتهامات مربوط به مواد مخدر جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان میناب منتقل شدند. که همگی این زندانیان سپیده دم امروز سه شنبه ۶ مهرماه در سالن این زندان اعدام شدند.

هویت این هفت نفر بنام های ، خدابخش بلوچ اهل بلوچستان، علی بلوچ اهل بلوچستان، چاکر بلوچ اهل بلوچستان، محمد محمد زهی اهل بلوچستان، مجید نریمان اهل شیراز، مهدی مرادی اهل جاسک (هرمزگان)، محمد قورچی زاده اهل میناب میباشد.

شایان ذکر است، دیروز دوشنبه این هفت زندانی محکوم به اعدام در زندان میناب با خانواده های خود آخرین ملاقات حضوری را داشتند.

توئیت سفارت اسرائیل درباره شیمون پرز+عکس

1به گزارش خبرآنلاین، سفارت اسرائیل در انگلیس با انتشار پستی در صفحه توئیتر خود (عکس زیر)، از شیمون پرز، رئیس جمهور سابق این کشور خداحافظی کرد و عملا از قطعی بودن مرگ او خبر داد.

این در حالیست که پزشکان معالج شیمون پرز در اسرائیل از زنده ماندن او قطع امید کرده و از اعضای خانواده‌ی وی خواستند تا برای وداع به بیمارستان بیایند.

به گزارش عصر ایران؛ به نقل از روزنامه یدیعوت آحارنوت، در حالی که ساعاتی پیش رسانه‌های اسرائیلی از وخیم شدن حال شیمون پرز خبر دادند، اکنون پزشکان با قطع امید از زنده ماندن وی، از اعضای خانواده‌اش خواستند تا برای وداع با او به بیمارستان بروند.

پزشکان معالج پرز اعلام کردند وضعیت او نسبت به روزهای قبل بدتر شده و آسیب‌هایی که به شبکه عصبی و سلول‌های مغزی او وارد شده غیرقابل بهبود است.

پرز ۹۳ ساله که سابقه ۷ سال ریاست بر اسرائیل را دارد، چند روز پیش بر اثر سکته و خونریزی مغزی در بیمارستان بستری شد اما آن زمان پزشکان امیدوار بودند که وی بهبود یابد.

خانواده “پرز” برای وداع به بیمارستان رفتند

0

پزشکان معالج شیمون پرز، رئیس جمهور سابق اسرائیل از زنده ماندن او قطع امید کرده و از اعضای خانواده‌ی وی خواستند تا برای وداع به بیمارستان بیایند.

به گزارش عصر ایران؛ به نقل از یدیعوت آحارنوت، در حالی که ساعاتی پیش رسانه‌های اسرائیلی از وخیم شدن حال شیمون پرز خبر دادند، اکنون پزشکان با قطع امید از زنده ماندن وی، از اعضای خانواده‌اش خواستند تا برای وداع با او به بیمارستان بروند.

پزشکان معالج پرز اعلام کردند وضعیت او نسبت به روزهای قبل بدتر شده و آسیب‌هایی که به شبکه عصبی و سلول‌های مغزی او وارد شده غیرقابل بهبود است.

پرز ۹۳ ساله که سابقه ۷ سال ریاست بر اسرائیل را دارد، چند روز پیش بر اثر سکته و خونریزی مغزی در بیمارستان بستری شد اما آن زمان پزشکان امیدوار بودند که وی بهبود یابد.

سوریه؛ هشدار مجدد فرانسه به حامیان رژیم اسد

0رئیس دیپلماسی فرانسه درادامه تلاش های خود برای پایان دادن به خونریزی درسوریه از رژیم ایران و روسیه خواست از دو دوزه بازی دربحران سوریه دست بردارند..

به گزارش رادیو فرانسه، این مقام فرانسوی پیش از این نیز به تهران و مسکو هشدار داده بود که شریک جنایات جنگی در حلب معرفی خواهید شد.

وزیر خارجه فرانسه درمصاحبه با لیبراسیون ضمن اشاره جنگ پنج ساله سوریه می گوید: این جنگ، با سی صد هزارقربانی و ده میلیون آواره درداخل وخارج از سوریه، هرچه بیشترادامه یابد موجبات رادیکالیزه شدن اپوزیسیون و مالا افزایش خطر تروریسم درجهان به ویژه دراروپا را فراهم خواهد آورد.

وی می گوید: حامیان اصلی رژیم سوریه، روسیه و رژیم ایران، باید از سیاست دو دوزه بازی دربحران سوریه دست بردارند.

وزیرامورخارجه فرانسه می افزاید: آنچه که هم اکنون درحلب زیربمباران های بی وقفه ی رژیم اسد و روسیه جریان دارد یک جنایت جنگی است.

رئیس دیپلماسی فانسه تصریح کرد که: آنهایی که می توانند این کشتاررا متوفق کنند، ولی نمی کنند، باید مسئولیت عواقب چنین فاجعه ای را برعهده بگیرند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز اخیرا گفته بود: اقداماتی که روسیه در سوریه انجام می دهد مبارزه با تروریسم نیست، بربریت است.

ضرب و شتم طلبه منتقد رهبر در زندان + عکس

0نگام، حقوق بشر – یک روحانی محبوس در زندان رجایی شهر، به دستور رئیس بند دارالقرآن از سوی مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

حسین غلامی آذر، روحانی دربند، روز یکشنبه چهارم مهرماه، در پی اعتراض به اهانت رئیس اندرزگاه دو دارالقرآن زندان رجایی‌شهر به وی، از سوی مأموران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مجروح شد.

حسین غلامی‌آذر که از اردیبهشت‌ماه سال جاری به زندان رجایی‌شهر تبعید شده است، به دستور دادستان ویژه روحانیت محروم از حق ملاقات با خانواده در این زندان به‌سر می‌برد.

همچنین قضات دادگاه ویژه روحانیت، حسین غلامی‌آذر را به پرونده‌سازی و اتهامات جدید تهدید کرده‌اند و به وی اعلام داشته‌اند که در آینده‌ای نزدیک او را به زندان خوزستان تبعید خواهند کرد.

این زندانی عقیدتی در همین رابطه و با توجه تهدیدهای صورت‌گرفته توسط چندی از قضات دادگاه روحانیت، خواستار تنظیم کیفرخواست علیه مسئولین تهدیدکننده شده است.

اشاره مکرر به “ایران” در مناظره ترامپ/کلینتون

0اشاره مکرر به “ایران ” در نخستین مناظره انتخاباتی کلینتون و ترامپ

نخستین مناظره دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ساعت 9 دوشنبه شب (به وقت محلی) در دانشگاه ” هوفتسرا ” در منطقه “لانگ آیلند” ایالت نیویورک برگزار شد.

به گزارش عصر ایران در این مناظره موضوعات مختلفی از مسایل مرتبط با سیاست داخلی و خارجی آمریکا مورد بحث و جدل دو نامزد انتخاباتی دموکرات و جمهوریخواه قرار گرفت.

این مناظره همان طور که پیش بینی می شد به صحنه جدال لفظی دو نامزد تبدیل شد. هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در این مناظره در موضع و جایگاه حاکمیت سیاسی آمریکا پذیرا و پاسخ گوی انتقاداتی بود که پیشتر و در یک سال و نیم گذشته بارها و بارها از سوی دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه او مطرح شده است.

ترامپ در این مناظره بسیار تلاش کرد از موضع یک فرد اپوزیسیون و خارج از حاکمیت، سیاست های سال ها و حتی دهه های گذشته کاخ سفید و دولت آمریکا را زیر سوال ببرد و در مقابل خانم کلینتون تلاش داشت ضمن نشان دادن عدم صلاحیت سیاسی و فردی ترامپ برای احراز سمت ریاست جمهوری، به متحدان واشنگتن در سرتاسر جهان اطمینان دهد که در صورت انتخاب به ریاست جمهوری، همچنان به تعهدات و پیمان های دو جانبه امنیتی آمریکا در قبال آنها پای بند خواهد ماند.

موضوع ایران نیز یکی از اصلی ترین مسایل مورد بحث دو نامزد انتخاباتی به ویژه در نیم ساعت پایانی مناظره بود.

برای نخستین بار مساله ایران از سوی خانم کلینتون و با اشاره ای گذرا در پاسخ به سوال ” امنیت سایبری” آمریکا مطرح شد. خانم کلینتون ایران را در کنار روسیه و چین متهم به حمله سایبری به آمریکا کرد.

اما اشاره به ایران در سخنان دونالد ترامپ ادامه یافت و در موضوع انتقادات او از توافق هسته ای (برجام) بارها تکرار شد. ترامپ در جریان مناظره مدعی شد تحریم های فلج کننده آمریکا علیه ایران در حال کشاندن این کشور به ورطه سقوط بود که با اشتباه توافق هسته ای ، ایران از این تهدید جان سالم به در برده و حالا در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ است. او مدعی شد با توافق هسته ای آمریکا 150 میلیارد دلار پول در اختیار ایران قرار داده است.

ترامپ همان گونه که در ماه های گذشته بارها از توافق هسته ای با ایران انتقاد کرده این توافق را بزرگ ترین اشتباه و بدترین توافق با یک کشور خارجی خوانده و بدون ارایه ” نسخه جایگزین ” و حتی اشاره به اینکه در صورت رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری ، با این توافق چه خواهد کرد؛ به طور مداوم از آن انتقاد کرد. او همچنین به مساله پرداخت 1.7 میلیارد دلار پول از سوی آمریکا و به صورت نقد به ایران اشاره کرده و با انتقاد از این موضوع مدعی شد این پول باجی بود که بابت آزادی زندانیان آمریکایی به دولت ایران داده شد.

در نقطه مقابل خانم کلینتون در دفاع از توافق هسته ای ، گفت که تحریم های ایران از زمانی که او وزیر امور خارجه بوده است آغاز شده و او در این دوره (2009 تا 2013) تلاتش کرده است ائتلافی با دیگر کشورها از جمله چین و روسیه برای سخت تر کردن تحریم های ایران تشکیل دهد.

هیلاری کلینتون در ادامه مدعی شد ؛ این تحریم های سخت بود که ایران را به پای میز مذاکره کشاند و در نهایت حتی بدون شلیک یک گلوله منجر به توافق هسته ای شد. او با دفاع از رویکرد دیپلماتیک دولت اوباما در قبال برنامه هسته ای ایران ، این توافق را یک دستاورد ارزنده دیپلماتیک در دولت اوباما دانست.

هیلاری کلینتون گفت که با این توافق، برنامه هسته ای ایران محدود شده و مدعی شد در حالی که پش از این توفق و زمانی که او به سمت وزارت امور خارجه کابینه اول اوباما رسیده بود، ایران تنها چند هفته با ساخت سلاح هسته ای فاصله داشته و فعالیت های هسته ای مخفیانه این کشور از دید و نظارت جامعه جهانی به دور بود، پس از این توافق امکان دسترسی به مراکز هسته ای این کشور برای آمریکا و جامعه جهانی مهیا شده است.

از دیگر نکاتی که نام ایران به میان آمده و درباره آن بحث و جدل صورت گرفت، اظهارات اخیر دونالد ترامپ درباره “شلیک به قایق های ایرانی در خلیج فارس” بود که خانم کلینتون این قبیل اظهارات را نشانه عدم صلاحیت او برای احراز سمت ریاست جمهوری و فرماندهی کل قوا دانست. کلینتون با اشاره به اینکه ترامپ در صدد تحمیل یک جنگ با ایران با این قبیل اظهارات و اقدامات خواهد بود او را فردی تحریک پذیر دانست و گفت ؛ او با خلق و خوی تحریک پذیر و در جایگاه فرماندهی کل قوا صلاحیت دسترسی به کدهای فعال کننده سلاح های هسته ای آمریکا را ندارد.

این مناظره 90 دقیقه ای که در نیمه دوم خود شاهد حملات لفظی و فردی دو نامزد انتخاباتی به یکدیگر بود، در نهایت با اذعان دو نامزد انتخاباتی به پذیرش نتیجه انتخابات در صورت شکست در انتخابات 8 نوامبر خاتمه یافت.

نرخ سکه و ارز (سه شنبه) در بازار منتشر شد

0

نرخ سکه و ارز در بازار امروز سه‌شنبه تهران منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در بازار آزاد امروز(سه‌شنبه) تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با نرخ یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان، طرح جدید با قیمت یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان، نیم سکه با قیمت ۵۶۷ هزار تومان، ربع سکه با قیمت ۲۹۷ هزار تومان و سکه یک گرمی با قیمت ۱۸۷ هزار تومان معامله شد.

همچنین قیمت هراونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۳۶ دلار و نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران ۱۱۴ هزار و ۲۸۲ تومان اعلام شد.

هر دلار در بازار آزاد امروز تهران ۳۵۶۹ تومان، یورو ۴۰۳۳ تومان، پوند ۴۶۷۷ تومان، درهم امارات ۹۷۸ تومان و لیر ترکیه ۱۲۱۸ تومان است.

جدول قیمت سکه و ارز در بازار آزاد امروز تهران

نوع سکه/ ارز قیمت(تومان/دلار)
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان
نیم سکه ۵۶۷ هزار تومان
ربع سکه ۲۹۷ هزار تومان
سکه یک گرمی ۱۸۷ هزار تومان
هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۳۶ دلار
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۱۴ هزار و ۲۸۲ تومان
دلار ۳۵۶۹ تومان
یورو ۴۰۳۳ تومان
پوند ۴۶۷۷ تومان
درهم امارات ۹۷۸ تومان
لیر ترکیه ۱۲۱۸ تومان